Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arkutino - informace o letovisku

Přibližně 45 km jižně od Burgasu se v jihovýchodní části Bulharska rozkládá malé přímořské letovisko Arkutino. Leží v jedné z posledních, masovou turistikou nedotčených lokalit na bulharském pobřeží Černého moře. Letovisko je situováno jen 2,5 km severozápadně od ústí řeky Ropotamo do moře. Sladká říční voda se zde tak mísí se slanou mořskou vodou.

Arkutino nabízí ideální podmínky pro trávení dovolené, najdete zde široké písečné zátoky, čisté moře, dostatek slunečního svitu a krásnou okolní přírodu. Oblast je známá pro svou divokou krásu, pobřeží je lemováno příkrými svahy a moře bývá často rozbouřené. Samozřejmostí jsou hotely na úrovni, které poskytují kvalitní ubytování a stravování.

Arkutino leží nedaleko přírodní rezervace, kde najdete nejrůznější druhy fauny a flóry. Rostlinám i živočichům vyhovuje zdejší mírné podnebí, které vytváří ideální podmínky pro život. Rezervace pod sebe zahrnuje okolní ostrovy, útesy, pláže, zálivy, písečné duny, ale také lesy a bažiny. Na mokřadu Arkutino je možné z dřevěného chodníčku postaveného nad stejnojmenným sladkovodním jezírkem obdivovat krásné velké lekníny a řadu dalších vodních rostlin. K zajímavostem v okolí Arkutina patří laguna Alepu u mysu Chumata, nebo ostrov sv. Toma, který je známý spíše pod názvem Hadí ostrov. Milovníci pěší turistiky budou nadšeni z nedalekých kopců Andre bair. 

Pokud by někoho pobyt v Arkutinu omrzel, může se místní autobusovou dopravou podívat do některého z okolních letovisek. Asi 12 km odtud leží starobylé město Sozopol, nebo 15 km severně stojí za návštěvu oblíbené letovisko Primorsko. V Primorsku se nachází akvapark, kde mají děti v doprovodu dvou rodičů vstup zdarma. Nabízí se také návštěva Burgasu, který je automobilem velmi snadno dostupný.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko