Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bansko - informace o městě

Historické Bansko ležící 160 km od Sofie má na 120 historických památek z původní zástavby (např. chrám Svaté Trojice). Bansko nabízí velké množství tradičních vinárniček (mechan), diskotéky, bazén, saunu a vůbec kvalitní turistické zázemí. Lyžařská střediska stojí v sousedství starobylého městečka ze 17. stol. u paty nejvyššího pirinského masívu v nadmořské výšce 930 m.

Bansko je rychle se rozvíjející turistické středisko, kde se mísí tradiční bulharská architektura se stylem turistického střediska. Je ideální pro ty, kteří hledají místo pro několik úžasných výletů do národního parku Pirin. Lyžařské středisko Bansko se nachází v Razložské dolině ve výšce 900 m n. m. přímo na severním úpatí Pirinu. Pro české lyžaře to je jedno z nejpopulárnějších a nejznámějších míst.

Pobyt v Bansku je ideální pro zájemce o lyžování a snowboarding na špičkových tratích, kteří sportovní vyžití rádi zkombinují s večerním životem a poznáním něčeho nového. Bansko tedy dokáže skloubit jak sport, tak kulturu a poskytuje tak návštěvníkům správný kulturně-sportovní koktejl. Bansko je jednoznačně nejdynamičtěji se rozvíjejícím bulharským střediskem. Nelze opomenout také Mezinárodní jazzový festival Bansko - festival se koná kolem 7. až 15. srpna, většinou na náměstí Nikola Vaptsarov nebo v divadle Zhelev.

Lyžařská tradice tohoto historického města je poměrně dlouhá, ale teprve v posledních letech se díky zmiňovaným investicím stalo Bansko bulharskou jedničkou. Lyžařský areál je z velké části uměle zasněžován, ovšem to neznamená, že by toto středisko neoplývalo přírodním sněhem. Jednotlivé tratě jsou pravidelně upravovány nejmodernější technikou a technický pokrok je patrný také z bezdotykového odbavovacího systému. Celkem je v tomto středisku zpřístupněno přibližně 70 km tratí všech obtížností.

Bansko je označováno za nejlepší středisko v Bulharsku. Jsou zde nejmodernější přepravní zařízení, které směle konkurují nejvybavenějším areálům v Alpách. Bansko se může pyšnit poměrně dlouhou sezonou, která začíná v polovině prosince a končí v polovině května. Kromě modernizace lyžařského areálu zde byly vybudovány i nejmodernější ubytovací kapacity, takže i po této stránce je středisko na zahraniční turisty připraveno.

Přímo z Banska byla zprovozněna kabinková lanovka až do lyžařského areálu. Byly zde otevřeny další sjezdové tratě všech úrovní náročnosti a také zprovozněna řada nových vleků. Celková délka lyžařských tratí je přes 50 km. Sjezdovky jsou každodenně upravovány a mají špičkovou úroveň. Pod sjezdovkami jsou ski servis, půjčovna a úschovna lyží, snowboardů a bot, stánky s občerstvením, restaurace. Pro skutečně náročné lyžaře je zde možnost sjíždět terény v rámci programu extrémního lyžování. Podle nejnáročnějších odborníků jde o jedny z nejlepších extrémních terénů v Evropě. V Bansku je 35 % sjezdovek vhodných pro začátečníky, 45 % pro pokročilé a 25 % pro nejzkušenější lyžaři. 80 % sjezdovek je vybaveno sněhovými děly a umělým osvětlením.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko