Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carevo - informace o letovisku

Město Carevo ležící na skalnatém pobřeží je jako stvořené pro romantické duše. Bývalé rybářské centrum leží na úpatí pohoří Strandža, takže se hodí mj. i pro pěší turistiku. Původně nesla název Vasiliko, poté Mičurin. Má dvě části, Staré a Nové Carevo. Je zde loděnice malých plavidel, čtyři písečné pláže, malé hotely, kempy, letní kino, tři diskotéky, mnoho restaurací, obchody s potravinami, tržiště, dvě holičství, internetová provozovna.

Carevo leží na dvou poloostrovech a v okolí je chráněná zátoka s malou pláží. Nikde jinde se voda neohřeje tak rychle jako tady. Příznivé koupání nabízí nedaleká zalesněná zátoka s příjemným kempem Arapia anebo na jih tábořiště Nestinarka.

Kromě odpočinku u moře zde můžete navštívit dva starší kostelíky – Sveta Trojica a Sveto car Boris. Pohoří v okolí Careva je zatím poměrně neprobádané a kromě divoké zvěře tu najdete množství jeskyní se stopami po předchozích generacích. Krajem protéká řeka Ropotamo, na níž se lze svézt na loďce. Řeka má takřka subtropický ráz (lekníny, traviny atd.) Carevo je východištěm do planiny Strandža s vrchem Papija (502 m).

Když přijedete do Careva a počasí nepřeje koupání, doporučujeme výlet do pohoří Strandža. Pohoří bylo vyhlášeno přírodním parkem v roce 1995 (největší v Bulharsku) a je nejméně prozkoumané. Vyniká bohatostí divoké zvěře a také množstvím jeskyní (zvláště v jeho západní části), kde jsou patrny stopy starověkých civilizací. Vesnice v horách jsou také jedinečné svou architekturou. V nejbližším okolí jsou dvě přírodní rezervace, Silkosiya a Tisovitsa, kde můžete vidět stromy staré asi 200 let. Další zajímavost v okolí je ves Gradishte, kde byly objeveny thrácké valy.

Přibližně 10 km je vzdálena vesnička Balgari, kde se zachoval prastarý pohanský obřad oslavující plodnost a přírodní síly a živly tzv. nestinarstvo. V den sv. Konstantina a sv. Heleny (20. 5.) staré ženy v transu přecházejí bosé po žhavých uhlících s ikonami přitisknutými na prsou, koná se pouť s ikonami k pramenům.

Jako turistická atrakce je v zúžené podobě nestinarstvo předváděno i mimo toto datum. Do Balgari lze z Careva zajet minibusem (1 Lv). Nestinarstvo je také předváděno turistům v Primorsku a některých dalších střediscích a restauracích v rámci folklorních večerů. Carevo doporučujeme jako klidné, přitom turisticky plně vybavené středisko s příjemnou atmosférou.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko