Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Djuni - informace o letovisku

Djuni, moderní hotelové středisko v jižní části Černomořského pobřeží. Nachází se 40 km jižně od města Burgasu a 6 km od historického města Sozopol. Djuni je architektonicky velmi originální komplex položený v borovicovém háji. Leží v blízkosti pětikilometrové písečné pláže, která má postupný sestup do moře a je velmi vhodná pro rodiny s malými dětmi. Středisko má velmi klidný charakter a je unikátním příkladem harmonie velmi jemné architektury a komfortu.

Letovisko Djuni je rozděleno na malý přístav a dvě ubytovací střediska ve svazích. Hlavním lákadlem Djuni je písečná pláž, která se táhne 5 km na jih, a která chrání vnitrozemskou mokřinu a jezero Alepu, což je laguna obklopená dunami a písečnými liliemi.

Naleznete zde čisté a bezpečné moře, v Djuni je přes 250 slunečních dnů v roce. Zlato písečné pláže jsou přes 5 km dlouhé a v průměru 100 m široké, s velkým množstvím dun. Moře je zde mělké a proto je Djuni vhodným místem pro dovolenou s dětmi. V Djuni je také velké množství restaurací, kaváren, barů, tenisových kurtů, bazénů pro děti i dospělé, v letovisku je také školka a několik dětských hřišť.

Pláž Djuni je ideální místo k relaxování a spojení se s přírodou. Pláž je široká a dlouhá, a na jihu se střetává s čistým a průzračným mořem. Stěhovaví ptáci se tu zastavují nedaleko zálivu na své cestě do teplých krajin. Unikátní ekologické prostředí je důkazem, že je to vskutku vynikající místo k návštěvě.

Pláž Djuni je součástí působivé, tři míle dlouhé, pláže s jemným zlatým pískem a s oblastmi písčitých dun. Moře je čisté, bezpečné a klidné, což dělá z Djuni ideální místo pro rodinné dovolené, umožňující dokonce i malým dětem dovádět ve vodě. Široká zátoka je chráněná proti severním větrům, což vytváří širokou škálu pro pěstování různých vodních sportů. Na severu je vystavěna paralelně s pobřežím hráz, která vytváří prostor klidné mělčiny, která je ideální pro windsurfing či plachtění. Za pláží je krajina hornatá a zalesněná, s malými chaloupkami konstruovanými v tradičním bulharském architektonickém stylu.

Zajímavosti

Moře jižně od letoviska je tradičně divoké a pláže překrásné. Vnitrozemí je oddělené od moře písčitými pruhy širokými 320 metrů. Na jihu můžete vidět ostrov Sv. Tomáše, který je vzdálen asi 300 m od břehu. Ostrůvek je neobydlený, ve starověkých časech tu byla klasická řecká svatyně a je populární díky kaktusovým plantážím, vysázených v roce 1932.

Mys Maslen je položený u ústí řeky Ropotamo. Jeho skalnatý profil a prudký svah k moři nabízí velký zážitek turistům, kteří vylezou na jeho vrchol. Můžete také vidět malé a klidné zátoky mezi úzkým mořským zálivem, pokryté oblázky a lasturami. Dále na jih je kemp Perla, umístěný v jedné z nejkrásnějších zátok na černomořském pobřeží. Poblíž je močál Stomoplo. Dvě přírodní rezervace chrání tuto oblast - Vodna Lilia a Velyov Vir. Každý rok na konci léta se tu shromáždí tisíce čápů, pelikánů, a asi 30 druhů predátorů, než odletí na jih strávit zimu.

Tip na výlet

Přírodní rezervace Ropotamo
Dále na jih od Djuni narazíte po 4 kilometrech na krajinu pohyblivých pobřežních dun, protkaných několika pěšími stezkami, které vedou k ústí řeky Ropotamo. Ústí řeky Ropotamo bylo prohlášeno za národní přírodní rezervaci. Najdete tu pobřežní močály, které jsou dostupné jenom po dřevěných chodníčcích. Z těch můžete na konci léta obdivovat kvetoucí obří lekníny. Leknínové jezírko u břehů proti proudu řeky je lemováno duby, buky, vrbami a plazivými liánami a láká i rybáře.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko