Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krajmorie - informace o letovisku

Malá přímořská vesnička nedaleko Burgasu nabízí svým návštěvníkům rozsáhlou písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře, výhled na burgaský záliv a výlet lodičkou na nedaleký ostrůvek Sv. Anastasija. Krajmorie je poklidná vesnička s malým počtem obchodů a restaurací. Pokud však zatoužíte po víru velkoměsta, městský autobus vás během 20 minut dopraví přímo do centra Burgasu, kde naleznete bohatou nabídku zábavy pro všechny věkové kategorie. Krajmorie je velice vhodné pro rodiny s malými dětmi a pro všechny, kteří chtějí strávit klidnou a pohodovou dovolenou mimo rušná letoviska.

Zajímavosti a památky Burgasu

Největší bulharský přístav a druhé největší město Bulharska lákají především společensky utvořené turisty. Burgas ale není ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou poleháváním na pláži a koupáním se v moři. V tomto ohledu je lepší jej využít jako přestupní stanici do některého z blízkých černomořských letovisek. Doporučujeme jej spíše jako výletní oblast s objevováním historie, kultury a nových věcí.

Naleznete zde spoustu úchvatných historických památek jako je archeologické muzeum s hrobkou thráckého krále, Arménský kostel, Chrám matky boží, Synagoga, Historické a Etnografické muzeum s rybářskými pomůckami a hlavně hrůzostrašnými kostýmy – maskami kukeri. Každoročně Burgas nabízí milovníkům tradiční hudby mezinárodní folklórní festival. Z širokého množství historických památek stojí za zmínku také Katedrála Sv. Cyrila a Metoděje. Každý rok se tu pořádá také mezinárodní folklórní festival.

I přes svou bohatou historii zůstává Burgas moderním průmyslovým městem, které obklopují tři velká jezera - Atanovsko ezero, Burgasko ezero a Laguna Poda, jenž se stala útočištěm pro velkou škálu ptáků a vodních rostlin. Za návštěvu stojí Nadmorskij park, zelená perla města s desítkami fontánek a útulných zákoutí.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko