Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krajmorie - informace o letovisku

Malá přímořská vesnička nedaleko Burgasu nabízí svým návštěvníkům rozsáhlou písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře, výhled na burgaský záliv a výlet lodičkou na nedaleký ostrůvek Sv. Anastasija. Krajmorie je poklidná vesnička s malým počtem obchodů a restaurací. Pokud však zatoužíte po víru velkoměsta, městský autobus vás během 20 minut dopraví přímo do centra Burgasu, kde naleznete bohatou nabídku zábavy pro všechny věkové kategorie. Krajmorie je velice vhodné pro rodiny s malými dětmi a pro všechny, kteří chtějí strávit klidnou a pohodovou dovolenou mimo rušná letoviska.

Zajímavosti a památky Burgasu

Největší bulharský přístav a druhé největší město Bulharska lákají především společensky utvořené turisty. Burgas ale není ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou poleháváním na pláži a koupáním se v moři. V tomto ohledu je lepší jej využít jako přestupní stanici do některého z blízkých černomořských letovisek. Doporučujeme jej spíše jako výletní oblast s objevováním historie, kultury a nových věcí.

Naleznete zde spoustu úchvatných historických památek jako je archeologické muzeum s hrobkou thráckého krále, Arménský kostel, Chrám matky boží, Synagoga, Historické a Etnografické muzeum s rybářskými pomůckami a hlavně hrůzostrašnými kostýmy – maskami kukeri. Každoročně Burgas nabízí milovníkům tradiční hudby mezinárodní folklórní festival. Z širokého množství historických památek stojí za zmínku také Katedrála Sv. Cyrila a Metoděje. Každý rok se tu pořádá také mezinárodní folklórní festival.

I přes svou bohatou historii zůstává Burgas moderním průmyslovým městem, které obklopují tři velká jezera - Atanovsko ezero, Burgasko ezero a Laguna Poda, jenž se stala útočištěm pro velkou škálu ptáků a vodních rostlin. Za návštěvu stojí Nadmorskij park, zelená perla města s desítkami fontánek a útulných zákoutí.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko