Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Obzor - informace o letovisku

Městečko Obzor leží v údolí řeky Dvojnica, které je spolu s nedalekým souběžným tokem řeky Kamčija vyhlášeno přírodní rezervací. Je na přibližně poloviční cestě mezi dvěma největšími bulharskými přístavy - Varnou a Burgasem (do obou míst asi 60 km). Turisté začali zdejší krásnou pláž z jemného písku s pozvolným vstupem do moře objevovat relativně nedávno. Hotelových kapacit proto není mnoho a jsou zcela nové, na výborné úrovni. Transfer z letiště trvá asi 90 min.

Městečko se snaží vytvářet příjemné prostředí pro turisty, kteří přijíždějí objevovat krásu tohoto koutu bulharského pobřeží, obklopeného nedotčenými horami a lesy. Obzor je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou. Místní archeologický park je plný památek na dobu, kdy bylo místo řeckým a později římským provinčním střediskem Heliopolis. Na přilehlých kopcích jsou zbytky římských hradeb a zříceniny hradu Kozjak, který postavil v polovině 14. stol. kníže Dobrotica, a nedaleko letoviska leží rozvaliny římského Jupiterova chrámu.

Krásná pláž je jak přímo u městečka, tak i severně od letoviska na úpatí hor, blízko Bjale. Je to vlastně jedna dlouhá pláž. Podél ní se táhne linka moderních hotelů. Tři kempy Luna, Prostor a Slence se nacházejí severně od města. Nové hotely s dostatečně velkou kapacitou se stavějí poblíž pláže severně od města.

Celodenní výlety lze podniknout mikrobusem buďto na sever do Varny, nebo jižně do Nesebaru. Další výlet může být pěšky do kopců, nejvýchodnější výběžek balkánského pohoří za to stojí. Přitom je dobrý nápad svézt se mikrobusem do vesničky Banja a dát se z kopce pomalu zpátky do Obzoru lesem (asi 6 km přímou cestou). Botanikům doporučujeme prozkoumat meandry potoka severozápadně od Obzoru.

Pár kilometrů jižněji vás odbočka dovede k Nos Emine, kterým spadá Eminská planina do moře. Je to údajně nejbouřlivější mys Bulharska. Přímo u mysu je malé letovisko Emona. Ještě před tím silnička prochází vesnicí Banja a malou vesničkou Irakli s několika penziony. Všude kolem jsou vinice a docela husté kopce. Obzor se nachází u nejjižnějšího zalesněného výběžku Balkánského pohoří.

Asi 10 km od Obzoru stojí maják s hydrometeorologickou stanicí a pozůstatek byzantské pevnosti Paleokastro. Z majáku je překrásný výhled na moře a Nesebar.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko