Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Národní park Pirin - informace o parku

Národní park Pirin zaujímá plochu 2 585 km3 výjimečných přírodních krás, vysoké vrcholky, mnohé ledovcové masivy, 176 jezer, z nichž 90 % leží výše než 2 100 metrů nad hladinou moře. Nabízí báječné podmínky pro „lovy“ s kamerou, vědeckou a poznávací turistiku, a také slouží pro pouhé potěšení z krás přírody. Chrání zde několik rozmanitých a unikátních lesoparků, jezer, minerálních pramenů, 11 00 druhů savců jako jsou medvědi, jeleni a divoké kozy. Nejvyšší hora Vihren má 2 914 m a leží nedaleko Banska, kde se nachází kancelář NP.

Národní park Pirin

Pirin je druhé nejvyšší pohoří Bulharska hned po pohoří Rila. Leží v jihozápadní části země mezi řekami Struma a Mesta. Pohoří Pirin, krajina tvořená ledovcovými jezery a skalními štíty nabízí jedny z nejnádhernějších trekových cest v Evropě. Pirin je díky své poloze nejslunečnějším pohořím Bulharska, pyšní se nejvyšším počtem slunečných dní v roce. Nachází se zde také přes 60 vrcholů s výškou přes 2500 m a okolo 150 ledovcových jezer. V roce 1983 byl Pirin zařazen na seznam UNESCO jako světové kulturní a přírodní dědictví.

Národní park Pirin

Ačkoliv Pirin není nejvyšším bulharským pohořím, určitě je nejnavštěvovanějším. Jistě k tomu přispělo zařazení NP Pirin pod ochranu UNESCO pro jeho významné přírodní hodnoty. To ostatně ocení každý, kdo prošel nádhernými lesy černých balkánských borovic ověšených provazy lišejníků. Jeho mramorová část přitom poskytuje nejexponovanější hřebenovku celého Bulharska.

Pirin má dvě své nejkrásnější části dosti daleko od sebe - mramorovou část kolem Vichrenu a Končeta a žulové vrcholy okolo Kamenice, Džana a Poležanu na jihu. Nejpopulárnější je přechod přes sedlo Kralevodvorská porta k chatě Pirin a pak do Melniku. Nejvíce horský sestup vede však do Banska na druhé straně hřebene, kde trasa vede kolem Popova jezera, skupiny Poležanů a chat Bezbog a Goce Delčev. Poslední možností je sestup kolem chaty Kamenica do doliny řeky Struma a města Sandanski. Všechny varianty trvají jeden den.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko