Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rila - informace o pohoří

Rila je nejvyšší pohoří nejen v Bulharsku, ale i na celém Balkáně. Má povětšinou alpský charakter s ostrými hřebeny, skalními srázy, náhorními plošinami a kotlinami s ledovcovými jezírky. Rila je hydrologickým uzlem, napájí největší řeky Balkánu - Iskar, Maricu, Strumu a další 4 řeky. Na Rile se nachází 145 jezer, největší z nich Smradlivoto jezero, je největším jezerem celého Balkánu. Další jezera: Bistrická ezera, Ribnite ezera, Ledeneto e. (pod Musalou).

Rila hraje důležitou roli v bulharských dějinách - často byla centrem odporu proti turecké nadvládě a uchovávala bulharské kulturní dědictví, což dokládá i nejznámnější a nejkrásnější z bulharských manastirů (kláštěrů) - Rilský (založen 927 sv. Ivanem Rilským). Rila patří k nejnavštěvovanějším pohořím.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko