Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sv. Konstantin - informace o letovisku

Nejstarší bulharské letovisko Sv. Konstantin bylo založeno už v roce 1908 jen několik málo kilometrů severně od bulharské černomořské metropole Varny. Město je známé také jako klimatické a minerální lázně. Velmi členité pobřeží tu na úseku delším než 5 kilometrů vytváří řadu malých zálivů a skalnatých mysů, které jsou ideální jak pro koupání, tak pro potápění. Vysoké břehy, pokryté stoletými smokvoněmi a lipami, pak místo ukrývají před vlivy pevniny. Zdejší vzduch díky těmto přírodním podmínkám obsahuje velké množství volných záporných iontů ozónu a do moře vyvěrá z okolních skal celá řada minerálních pramenů.

Sv. Konstantin je nejstarší bulharské přímořské středisko, které se původně jmenovalo lázně Družba. Původní osada Svatý Konstantin dostala svoje jméno podle někdejšího kostelíku zasvěceného patronům obce, svatému Konstantinovi a Heleně. Středisko bylo proto budováno jako malé přímořské lázně (balneologická centra fungují v Grand Hotelu Varna a v hotelu Joliot Curie), kterým nechybělo nic ze zařízení proslulejších přímořských lázní včetně např. kasina (dnes součásti Grand Hotelu Varna).

Příjemnou místní atmosféru doplňuje výběr restaurací, barů, kavárniček a klubů, stejně jako bohatá nabídka sportovního vyžití od tenisu a squashe až třeba po fotbal a výběr vodních sportů. Najdete tu písečné pláže, sportovní hřiště, kurty, bazény a letní kino dotvářející klidnou lázeňskou atmosféru. O večerní zábavu se vám postarají večerní programy folklorního rázu ve stylových podnicích. Do několika kilometrů vzdálené Varny s jejími atrakcemi jako je mořské akvárium, delfinárium a krásný park podél nábřeží, je časté spojení pravidelnou autobusovou linkou.

Zajímavosti

Zajímavostí lázní Sv. Konstantin je přírodní minerální pramen, jehož 46°C teplá voda vtéká přímo do bazénu pod širým nebem. Místní mikroklima vytváří ideální podmínky pro léčebné pobyty. Vzduch v této oblasti má zvýšené hodnoty jódu, bromu a kyslíku a mořská voda obsahuje více magnézie, kalcia, sulfidů a jódu. Balneologické programy jsou zaměřeny na léčbu kožních nemocí včetně lupénky a mezi oblíbené procedury patří vodoléčba, akupunktura a bahenní zábaly.

Výhodou střediska je právě blízkost Varny a možnost kombinovat pobyt u moře s lázeňskou relaxací nebo terapií. K místním zajímavostem patří vládní rezidence Evksinograd v novobarokním stylu, se zahradami jdoucími až k plážím, byť přístupná jen ve vyhrazených dnech a hodinách.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko