Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zlaté písky - informace o letovisku

Pravděpodobně nejznámější bulharské přímořské letovisko se nachází 22 kilometrů, tedy třicet minut jízdy od Varny. Velkou předností Zlatých písků je jejich citlivé zasazení do dobře udržované parkové úpravy. Rovněž hotely na Zlatých pískách, vybavené vesměs bazény, prošly rozsáhlou rekonstrukcí.

Výhodou je i nedaleká Varna, moderní velkoměsto s řadou možností atraktivních nákupů, které jsou cenově ještě výhodnější než jinde. Místní jsou právem hrdí na komplex veřejně přístupných bazénů se sladkou vodou, postavených přímo u překrásné pláže. Zlaté písky jsou dnes jedním z nejmodernějších letovisek, které svým návštěvníkům poskytuje absolutně vše ke strávení příjemné dovolené a to za ceny, které jsou o poznání nižší než ceny v obdobných módních letoviscích v západní Evropě. Výhodou letoviska je jejich blízká vzdálenost od letiště.

Podle pověsti piráti kdysi na břehu Černého moře zahrabali své naloupené poklady, ale zem se rozhodla lupiče potrestat a zlaté mince rozložila na zlatý písek. Tak se stalo právě zde - v letovisku Zlaté písky.

Zlaté písky získaly své jméno právem, poněvadž se v této oblasti černozemního pobřeží nachází kolem čtyř kilometrů krásných zlatožlutých pláží, které se pozvolna svažují do moře, takže je tato oblast vhodná hlavně pro rodiny s dětmi. Zlaté písky mají bílou zlatou pláž a čisté moře. Nachází se tu také známé minerální prameny. Několik horkých minerálních pramenů je používáno k léčebným a preventivním účelům. Pobřežní region je zvýšený a zalesněný.

Oblibu Zlatých Písků znásobuje nedávno dobudovaný aquapark – AQUAPOLIS – rozloha 42 tisíc m2, postavený v maurském a středomořském stylu s kapacitou více než 3 tisíce osob. Z aquaparku je nádherný výhled na moře a na celé letovisko.

Český návrat na Zlaté písky

Český návrat na Zlaté písky

Zlaté písky bývaly v dobách vlády jedné strany téměř synonymem pro kvalitní dovolenou u moře. Po převratu přišel čas, kdy cestou do Bulharska většina lidí opovrhovala a místo soudruhů se sem pouštěli jen dobrodruzi. Ale doba se pořád mění a dnes je Bulharsko opět oblíbeným a stále navštěvovanějším cílem českých turistů.

celý článek

 

Skalní klášter Aladja

Skalní klášter Aladja

Klášter Aladja se nachází asi 15 km severně od Varny a 4 km od Zlatých písků. Název pochází z tureckého slova barevný. Má to souvislost jak s barevnou vápencovou skálou, ve které byla stavba vybudována, tak zřejmě i s barevnými nástěnnými malbami, které vznikly na začátku středověku, patrně ve 13.století.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko