Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aheloy - informace o lokalitě

V blízkosti známých bulharských turistických středisek Nesebar a Pomorie se rozkládá menší městečko Aheloy (někdy též Acheloj). Leží v Burgaském zálivu, nedaleko léčivého bahna pomorijských solivarů. Jelikož toto letovisko není příliš známé, zůstává stranou davům turistů a nabízí tak klidnou dovolenou u Černého moře.

Podle archeologických vykopávek existovala na místě dnešního Aheloy římská osada s opevněním Čim, které mělo za úkol chránit strategicky důležitou pobřežní cestu. Po Římanech se zde usadili Řekové, kteří vzniklé město přejmenovali na Čimos. Tento název se užíval až do roku 1960, kdy bylo město přejmenováno na dnešní Aheloy.

Oblastí protéká téměř 40 km dlouhá řeka Aheloy, která se do historie zapsala krvavou bitvou. V roce 917 se zde střetla bulharská vojska vedená carem Simeonem Velikým s vojsky Byzance v čele s magistrem Leo Fokou. Bulharská vojska tehdy dosáhla vítězství. Samotný Leo Foka se společně s několika vojáky zachránil útěkem z přístavu v Nesebaru do tureckého Istanbulu. Řeka Aheloy, pramení asi kilometr a půl od vesnice Drjankovec v oblasti Karnobatsko-Ajtoského pohoří. Nedaleko obce Aheloy se pak vlévá do Černého moře. Na řece dnes stojí přehrada.

Aheloy je příjemným městečkem, kde naleznete několik poměrně levných restaurací, pizzerií, kaváren, obchodů, také poštu a bankomat. Kdo vyhledává noční vyžití a zábavu, bude asi zklamán. Nachází se zde pouze pár barů, kde je možné posedět u skleničky a poslechnout si místní muziku. Stejně jako přes den, i v noci zde panuje klid. Letovisko tak vyhledávají spíše romantické duše, rodiny s dětmi, starší lidé či zamilované páry, které si chtějí vychutnávat poklidnou přímořskou atmosféru. 

Aheloy neleží přímo na pobřeží, ale k plážím to není dále jak kilometr. Pláže mají pozvolné svažování do Černého moře, které je krásně čisté a teplé. Najdete zde dokonce oblíbené nudistické pláže. Po pláži by se dalo kolem rozlehlých salin dojít až do okresního města Pomorie, které je vzdálené asi 8 kilometrů.Aheloy má ideální polohu mezi většími a rušnými středisky, pokud by tedy někdo zatoužil po větší zábavě nebo nákupech, může se místními autobusy vydat za poznáním. Asi 30 km odtud se rozkládá Burgas, 3 km daleko leží příjemné středisko Ravda, hned za ním je Nesebar a asi 7 km od Aheloy je Slunečné pobřeží. Za návštěvu stojí Aquapark Paradise, která je od Aheloye vzdálený pouhé 2 km.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko