Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sinemorec - informace o letovisku

Sinemorec je klidné letovisko ukryté v téměř nedotknuté přírodě. Není typickým místem masové turistiky, nenajdete zde žádné velké hotely ani diskotéky. Nachází se jižně od ústí řeky Veleka, na poloostrově vzdáleném asi 6 km od Achtopolu a 20 km od Careva, v blízkosti hranic s Tureckem.

Sinemorec je malá vesnička s překrásným pobřežím, ležící v nejjižnější části bulharského pobřeží v blízkosti tureckých hranic (asi 90 km jižně od Burgasu). Příroda je tu ještě téměř nenarušena přílivem turistů. Z jedné strany je Sinemorec omýván mořem, druhá je chráněna malebným pohořím Strandža. Sinemorec má daleko různorodější okolí než severněji položená střediska. Rozsáhlé písečné pláže v okolí městečka Sinemorec jsou působivě obklopeny členitými skalisky.

Sinemorec je typická bulharská rybářská vesnice, která si zachovala svoji poklidnou atmosféru. Až do politického převratu byl Sinemorec uzavřenou oblastí, takže se zde uchránily nádherné pláže. Jedna z nich zasahuje do širokého ústí řeky Veleka – sladkou a slanou vodu od sebe dělí písečný val. Písečné pláže se střídají se skalnatými zátokami, které jsou rájem pro potápěče.

Sinemorec leží u pohoří Strandža uprostřed přírodní rezervace. Několik kilometrů dolů po silnici k Rezovu můžete navštívit bájnou pláž Silistar, která zlidověla mezi turisty až v posledních letech. Písčitá pláž je oblíbená mezi rodinami s dětmi kvůli mělké a vždy křišťálové vodě. Výhled ze skalnatých břehů nabízí pěkný pohled na moře, a na denní starosti rybářů.

Půvab Sinemorce spočívá v tom, že nabízí dvě protikladné pláže: jednu pustou a druhou vybavenou půjčovnami skútrů a šlapadel, stánky s občerstvením, lehátky a slunečníky a luxusním hotelem. Severní pláž má divočejší charakter a je vhodná pro zdatnější plavce. Příroda v této oblasti má mnohem divočejší ráz ve srovnání se severněji položenými středisky a zatím není tolik narušena přívalem turistů, i když samozřejmě i tady vyrůstají nové hotely, penziony a luxusní vily. Prostorná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná i pro děti. V Sinemorci najdete několik restaurací, obchod, cukrárnu, poštu a tenisové kurty.

Transfer z letiště v Burgasu trvá něco přes 2 hodiny.

Tip na výlet

Nestinarstvo – ohňové tance
Hlavní silnice E87 v Carevu míří směrem na jihozápad do jižní části pohoří Strandža. Hned první vesnice ve vnitrozemí Balgari, je známá provozováním nestinarstva, neboli ohňových tanců. Je to místní zvyklost provozovaná tradičně při příležitosti oslav svátku svatého Konstantina a svaté Eleny, který připadá ve většině Bulharska na 21. května. Zde se ale slaví 4. června, nebo o nejbližším víkendu.

Rituál je zahájen uvedením tanečníků do hypnotického stavu a jejich následným tancem po žhavých uhlících za doprovodu dud a bubnu. Přípravy na ohňové tance trvají celý den, při nich prochází vesnicí průvod s ikonami světců a jsou obětovány ovce. Potom následuje všeobecné hodování.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko