Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lozenec - informace o letovisku

Lozenec je klidné městečko na jih od Burgasu, mezi Primorskem a Carevem (Mičurinem). Malebná vesnička obklopená krásnou přírodou leží asi 65 km jižně od Burgasu na úpatí pohoří Strandža. Vesničku obklopují rozsáhlé vinice a lesy, místo je ideální např. pro projížďky na horských kolech. Pláž je hlídaná, s pozvolným vstupem do moře a je tedy velmi vhodná pro malé děti. Toto místo doporučujeme všem, kteří chtějí strávit svoji dovolenou na klidném místě.

Příjemné romantické klidné večery můžete strávit v některé z místních restaurací a kaváren. Nezanedbatelnou výhodou tohoto místa jsou nízké ceny (ve srovnání s velkými hotelovými středisky) a klidný charakter. Díky svému tichému charakteru se toto místo stalo velmi rychle populárním. V posledních letech zde byla postavena řada soukromých hotelů a penzionů a ubytování je na kvalitní úrovni. Prázdninové středisko Lozenec i jako většina dalších míst Černomoří, zažívá období velikého růstu spojené se stále se zvyšující kvalitou služeb ubytování, stravování a veškerých služeb.

Lozenec má hlavní pláž a několik vedlejších. Z hlediska naturismu je podstatná hlavní pláž, respektive její nejvzdálenější - nejsevernější výběžek. Tam se nachází prostor pro nudisty.

Blízko městečka se nacházejí rozsáhlé vinice a lesní háje, které jsou ideální pro projížďky na horských kolech a romantické dlouhé procházky. V Lozenci je možné půjčit kola, a to na hlavní třídě – staré silnici z Kitenu. Možnosti cyklistiky jsou zde dobré, protože tranzitní doprava je v oblasti Primorsko – Carevo odvedena na novou silnici a je možné využít starou silnici na sever i na jih.

Lozenec je hojně vyhledávaným cílem českých turistů cestujících po vlastní ose, protože je tu výborný kemp s chatkami a bungalovy. Kemp se jmenuje Oasis. Návštěvníky láká krásné pobřeží a idylka ještě pustého jižního Bulharska. V této oblasti už jsou všude ve vnitrozemí kopce a i bezprostřední okolí Lozence je mírně zvlněné. To už je úpatí pohoří Strandža. Vydáte-li se tam, velkou část cesty půjdete po silnici. Můžete to zkusit i cestou necestou po místních travnatých stepích, které ovšem mají pro Středoevropana určité kouzlo.

Zajímavosti

První kostel v Lozenci byl postavený z darů jednoho přistěhovalce za Sofie. Jedna z místních zajímavostí je vysoký komín s čapím hnízdem. Čapí pár sem přilétá každý rok odchovat svoje potomstvo. Můžete se svést lodí na řece Ropotamo.

Poznávací ponory
V případě volné kapacity potápěčského centra a na základě předchozí dohody či objednávky jsou zde provozovány také poznávací ponory (discovery diving) pro nepotápěče. V okolí Lozence je řada lokalit vhodných pro tento účel, které jsou  výborně přístupny ze břehu a mají také bohatou faunu i flóru,  což činí poznávací ponor velmi atraktivním.

Potápěčská základna poskytuje služby po celou letní sezonu. Konkrétně to je od května do října. Nejlepší podmínky pro potápění jsou totiž na jaře a potom až září a říjen. Je velmi dobrá viditelnost, lze spatřit více větších  ryb a navíc v měsících září a říjen je ještě i v hloubce 20 metrů velmi příjemná teplota vody. Není výjimkou až 20 stupňů Celsia.

Možné fakultativní výlety
do Varny, Sozopolu, Nesebru, Istanbulu, do rezervace Ropotamo.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko