Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lozenec - informace o letovisku

Lozenec je klidné městečko na jih od Burgasu, mezi Primorskem a Carevem (Mičurinem). Malebná vesnička obklopená krásnou přírodou leží asi 65 km jižně od Burgasu na úpatí pohoří Strandža. Vesničku obklopují rozsáhlé vinice a lesy, místo je ideální např. pro projížďky na horských kolech. Pláž je hlídaná, s pozvolným vstupem do moře a je tedy velmi vhodná pro malé děti. Toto místo doporučujeme všem, kteří chtějí strávit svoji dovolenou na klidném místě.

Příjemné romantické klidné večery můžete strávit v některé z místních restaurací a kaváren. Nezanedbatelnou výhodou tohoto místa jsou nízké ceny (ve srovnání s velkými hotelovými středisky) a klidný charakter. Díky svému tichému charakteru se toto místo stalo velmi rychle populárním. V posledních letech zde byla postavena řada soukromých hotelů a penzionů a ubytování je na kvalitní úrovni. Prázdninové středisko Lozenec i jako většina dalších míst Černomoří, zažívá období velikého růstu spojené se stále se zvyšující kvalitou služeb ubytování, stravování a veškerých služeb.

Lozenec má hlavní pláž a několik vedlejších. Z hlediska naturismu je podstatná hlavní pláž, respektive její nejvzdálenější - nejsevernější výběžek. Tam se nachází prostor pro nudisty.

Blízko městečka se nacházejí rozsáhlé vinice a lesní háje, které jsou ideální pro projížďky na horských kolech a romantické dlouhé procházky. V Lozenci je možné půjčit kola, a to na hlavní třídě – staré silnici z Kitenu. Možnosti cyklistiky jsou zde dobré, protože tranzitní doprava je v oblasti Primorsko – Carevo odvedena na novou silnici a je možné využít starou silnici na sever i na jih.

Lozenec je hojně vyhledávaným cílem českých turistů cestujících po vlastní ose, protože je tu výborný kemp s chatkami a bungalovy. Kemp se jmenuje Oasis. Návštěvníky láká krásné pobřeží a idylka ještě pustého jižního Bulharska. V této oblasti už jsou všude ve vnitrozemí kopce a i bezprostřední okolí Lozence je mírně zvlněné. To už je úpatí pohoří Strandža. Vydáte-li se tam, velkou část cesty půjdete po silnici. Můžete to zkusit i cestou necestou po místních travnatých stepích, které ovšem mají pro Středoevropana určité kouzlo.

Zajímavosti

První kostel v Lozenci byl postavený z darů jednoho přistěhovalce za Sofie. Jedna z místních zajímavostí je vysoký komín s čapím hnízdem. Čapí pár sem přilétá každý rok odchovat svoje potomstvo. Můžete se svést lodí na řece Ropotamo.

Poznávací ponory
V případě volné kapacity potápěčského centra a na základě předchozí dohody či objednávky jsou zde provozovány také poznávací ponory (discovery diving) pro nepotápěče. V okolí Lozence je řada lokalit vhodných pro tento účel, které jsou  výborně přístupny ze břehu a mají také bohatou faunu i flóru,  což činí poznávací ponor velmi atraktivním.

Potápěčská základna poskytuje služby po celou letní sezonu. Konkrétně to je od května do října. Nejlepší podmínky pro potápění jsou totiž na jaře a potom až září a říjen. Je velmi dobrá viditelnost, lze spatřit více větších  ryb a navíc v měsících září a říjen je ještě i v hloubce 20 metrů velmi příjemná teplota vody. Není výjimkou až 20 stupňů Celsia.

Možné fakultativní výlety
do Varny, Sozopolu, Nesebru, Istanbulu, do rezervace Ropotamo.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko