Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kiten - informace o letovisku

Kiten je půvabné, poloostrovní městečko, obklopené plážemi a hezkou přírodou. Je vzdálen asi 6 km od Primorska a 60 km jižně od města Burgas. Nachází se v podhůří lesnatého pohoří Strandža. Je známý především písečnými plážemi (jižní a severní), které se střídají se skalnatými útesy a přístavem jacht-klubu, jež zajišťuje pro rekreanty možnost rybolovu. Je velice oblíbené i bulharskými rodinami s dětmi. Ze špičky tohoto poloostrova je vidět na prosluněné pláže Primorska. Středisko Kiten je lemováno hlubokými fjordy, které jsou ideálním místem pro milovníky potápění.

V okolí městečka Kiten se nachází i spousta vodních toků. Místní řeky jsou ideálním místem pro rybaření. Kiten vyniká mimořádně zdravým klimatem a velmi zajímavou přírodou v okolí střediska. V Kitenu se nachází, stejně jako i v jiných černomořských střediscích, množství kaváren, restaurací a diskoték. Působí zde i jacht-club a škola potápění. Právě proto se toto středisko doporučuje všem milovníkům jachtingu, potápění ale i rybaření. Městečko Kiten je ideální pro rodiny s dětmi a i pro mladé, kteří vyhledávají pestrý společenský život.

V Kitenu je možné udělat i něco pro zdraví, léčí se zde kožní choroby, astmatické a dýchací problémy. Městečko je vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro mladší ročníky s potřebou pestrého společenského života a noční zábavy. Na severní pláži najdete tobogán, půjčovnu vodních skútrů a mnoho dalších turistických atrakcí. Jižní pláž je uzavřená zátoka s klidnou vodou, vhodná pro rodiny s dětmi.

Kromě atraktivních pláží, které se střídají se skalnatými útesy, nabízí Kiten svým hostům krásnou přírodu. Město leží v podhůří pohoří Strandži a nabízí výborné možnosti pro cyklistické výlety nebo pěší túry. V pohoří Strandža je velký počet chráněných oblastí (Ústí řeky Veleky v oblasti Achtopolu a Sinemorce, Parori, Marinská řeka, Rudanovo, Dokuzak Brodilovo, Silistar), přírodních rezervací (Silkosia, Uzunbudzhak, Vitanovo, Sredoka, Tissovitza) a chráněných přírodních památek (Mladeshké říční jeskyně, Elenina Jeskyně, "Skála" Petrova niva). Z Kitenu do dalších míst v okolí (Lozenezc, Primorsko, Carevo, Achtopol) je pravidelné spojení autobusy a minibusy. Doprava je pohodlná a poměrně levná.

Z Kitenu si můžete udělat výlety do Sozopole nebo do Primorska. Přes Burgas se dostanete i dál na sever nebo do vnitrozemí. Na procházky můžete kromě pláží chodit i přes silnici do kopců vzdálených asi 4 km na západ. Nemělo by vás ale překvapit, že cesty jsou v kopcích špatné. Přes blízké Primorsko můžete na sever dojít také do rezervace Ropotamo. Na jih se kolem moře dá dojít do Lozence, ale je to kus cesty. Cesta vede přes řeku Orjašku (též zvanou Karagač), která se dá přejít pouze buďto po pláži (vsakovací ústí), nebo po silničním mostě na hlavní silnici asi 1 km od moře.

Tipy pro fakultativní výlety

folklorní večer v bulharské vesnici, mořský piknik, projížďka loďkou po řece Ropotamo, výlet do Nesebru jachtou, potápěčská škola, jedno a dvoudenní výlet do Istanbulu.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko