Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Černomorec - informace o letovisku

Prvním letoviskem na cestě z Burgasu směrem na jih je novější turistické městečko Černomorec, ležící 24 km jižně od Burgasu. Je zajímavé svou polohou - 8 km od známého historického města Sozopol, kde každým rokem probíhají archeologické práce. Letovisko se rozkládá na poloostrově, s krásnou okolní přírodou. Má vlastní písečnou pláž a vládne zde velmi příjemná atmosféra. Pláže poskytují bohaté sportovní vyžití, možnost vodních a plážových sportů. Na pobřeží je možné navštívit útulné restaurace s vynikající balkánskou kuchyní a tradiční folklorní hudbou pro mladší i starší generaci. Je zde trh s ovocem a zeleninou, pošta a rybářský přístav. Doporučujeme rodinám s dětmi a seniorům.

Jedinečnou atmosféru Černomorce vytváří rybářský přístav. Najdete tu písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, vhodné i pro malé děti. Najdete tu také menší městskou pláž lemovanou z obou stran zálivy se skalisky a pláž Gradina, táhnoucí se až k Sozopolu a pláž Zlatá rybka. Okolní moře skrývá mnoho tajemství a je rájem pro potápěče. Transfer z letiště v Burgasu trvá asi 35 minut.

Osou Černomorce je ulice, která se svažuje od hlavního náměstí k moři a je lemována restauracemi, kde můžete za příznivé ceny ochutnat tradiční bulharská jídla. Možná vás trochu překvapí nápisy a jídelní lístky v češtině, je to tím, že se toto letovisko díky svým cenám a příjemnému prostředí stává oblíbenějším našimi krajany.

Písčitých pláží je zde více, stejně tak možností opalování na skalách bez přítomnosti zrnka písku, záleží prostě na chuti a potřebách každého z vás. Moře je zde teplé, čisté a na absolutní většině míst mělké s pozvolným klesáním dna, nevyskytují se zde mořští ježci a ani jiní mořští živočichové, kvůli kterým je jinde potřeba používat vodní obuv. Na plážích jsou k půjčení šlapadla, surfy, plachetnice, vodní skútry a také se můžete nechat povozit na všech možných nafukovacích nesmyslech tažených silným motorovým člunem, stejně tak je možné využít služeb “Sea taxi” a za pár leva se nechat povozit po mořské hladině.

Tipy na výlety

Určitě doporučujeme návštěvu starobylého městečka Sozopol, vzdáleného pouhých sedm kilometrů od Černomorce, kde můžete nakupovat u množství stánků se zajímavými suvenýry, oblečením, keramikou a pochutnat si na místních i evropských specialitách a nápojích v rozmanitých restauracích.

Sea Taxi z přístavu v Černomorci
Turistům, kteří jsou na dovolené v Černomorci, doporučujeme velmi zajímavou projížďku výletní lodí. Projížďka trvá hodinu (lze domluvit i déle) a trasu si sami můžete určit.  Směrem k Burgaskému zálivu až k ostrovu Bolševik, nebo na druhou stranu, směrem k ostrovu Svatý Ivan a Sv. Petr k pobřeží Sozopolu. Po cestě vás pan lodivod nechá loď i kormidlovat.

Pro turisty milující výlety doporučujeme návštěvu historického Nesebaru, delfinária ve Varně nebo zábavního vodního parku u Slunečního pobřeží mezi Varnou a Burgasem.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko