Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kavacite - informace o letovisku

Známou rekreační lokalitou nacházející kousek od Sozopolu je Kavacite. Nevyrostlo zde žádné turistické letovisko nebo středisko, Kavacite (někdy též Kavaci) je nazývána celá oblast jižně od Sozopolu. Pobřeží s krásnou písečnou pláží je zde lemováno hotely, penziony, ale asi nejvíce se proslavil zdejší kemp Kavaci, který funguje již po dlouhá léta. 

K největším lákadlům Kavacite patří nádherná a dlouhá písečná pláž, která končí až u mysu Agapina. Má pozvolný vstup do moře a je tvořena velmi jemným pískem, skvěle se tak hodí i pro malé děti. Pláž je udržovaná, k dispozici jsou lehátka i slunečníky a dokonce si můžete vyzkoušet i některou z vodních atrakcí, jako je jízda na vodním skútru, vodních lyžích, na banánu nebo v lodičkách. Sportovní nadšenci si mohou zapůjčit jakékoliv vybavení na vodní sporty.

Od města Sozopol vzdáleného 3 kilometry je Kavacite odděleno mysy St. Christ a St. Agalina. Zdejší zátoka s pláží je díky nim skvěle chráněna před nepříjemnými severními a severozápadními větry. Hladina moře tak zůstává klidná dokonce i za těch největrnějších dnů. Z tohoto důvodu mohlo být místo využíváno jako přístav pro lodě směřující na otevřené Černé moře. V Kavacite můžete podél pláže narazit na restaurace, kavárny a bary, které však bývají během hlavní letní sezóny beznadějně plné. V oblasti Kavacite je poměrně levně, ale problém je v tom, že člověk i kdyby chtěl, nemá peníze kde utratit. Jedině v nedalekém Sozopolu, ale tak už jsou zase ceny vyšší. 

Co se týče ubytování, tak každý, komu stačí nenáročné ubytování ve stanech, chatkách a bungalovech, bude jistě vyhovovat místní stejnojmenný kemp situovaný v těsné blízkosti vody v řídkém listnatém lese. Za noc v chatce zaplatíte asi 70 Kč. Celková kapacita kempu je kromě mnoha chatek také více než 200 stanů a 60 karavanů. Kemp Kavacite se skládá ze tří částí - Kavaci, Veselije a Smokinja. Přibližně 90% rekreantů tvoří Bulhaři, turistů zde moc nenajdete. Oblast Kavacite je vhodná pro nenáročné cestovatele, kteří oceňují klid a touží po úniku od komerce a masové turistiky. 

Z Kavacite je možné se autobusem dostat do 39 km vzdáleného Burgasu, nebo 3 km vzdáleného Sozopolu. Do Sozopolu se však dá vydat i pěšky, cesta však vede většinou po silnici. Můžete jet také na druhou stanu, asi 4 km směrem na jih se rozkládá Djuni, malé zapomenuté letovisko s několika většími hotely. Přes Djuni se dá dále dostat až do Primorska. V blízkosti Kavacite se nachází přírodní rezervace Písečná Lilie (Piasachna Lilia), kde rostou přímo na pláži jedinečné písečné lilie. Tato vzácná květina patří mezi endemické druhy a byla viděna také na písečných dunách v oblasti. I když proběhly četné pokusy adaptovat písečnou lilii i do ostatních částí Černomořského pobřeží, úspěch se nedostavil.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko