Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kranevo - informace o letovisku

Původní typická bulharská přímořská vesnička Kranevo, osídlená již od římské doby, se stala centrem turistického ruchu díky ideální poloze, mezi středisky Zlaté Písky a Albena. Městečko Kranevo je proslulé nejen svými minerálními prameny, ale také řadou obchůdků, nabízejících zboží místních výrobců a množstvím restaurací a bister s vynikajícími a vyhlášenými pokrmy bulharské kuchyně. Do blízkého střediska Albena lze dojít po krásné písečné pláži s pozvolným sestupem do moře.

Kranevo je malebná vesnička ležící 25 km severně od Varny. Kranevo je často označováno za předměstí Albeny. Najdete tu široké písečné pláže a čisté mělké moře. Mezi Kranevem a Albenou leží na březích stejnojmenné říčky rezervace Batova (listnatý les), v níž jsou vzácné stromy a chráněné rostliny. Transfer z letiště trvá asi 40 minut.

Naleznete zde překrásné dlouhé písečné pláže, které mají většinou velice pozvolný vstup do moře, což je přímo ideální pro dovolenou strávenou s malými dětmi. Co se týče stravování a nákupů, Kranevo má srovnatelnou nabídku restaurací i obchodů, které jsou cenově mnohem příznivější než v samotné Albeně.

Vodní sporty na pláži – windsurfing, vodní lyžování, vodní kola, jízda na banánu, půjčovna kol, minigolf. Na pláži se nachází restaurace, bary, a diskotéky.

Tipy na výlety

Poměrně blízko u Kraneva je proslulý skalní klášter Aladzha. Doporučujeme navštívit i město Balčik s jeho krásným palácem a botanickou zahradou.

Balčik je vzdálen 35 km severně od letoviska Varna a 7 km jihozápadně od letoviska Albena. Je jedno z nejstarších měst na černomořském pobřeží a rozkládá se terasovitě v kopcích nad menším zálivem. Římský básník Ovidius obdivoval jeho krásu a nazval ho Bílým městem, což platí i dnes díky mnoha domům postaveným z bílého kamene a díky unikátním bílým pískovcovým skalám, které obklopují město.

Nejnavštěvovanější atrakcí je letní sídlo rumunské královny Marie. Balčik si zachoval atmosféru černomořského přístavního městečka s bulharskými cenami a přátelskými obyvateli a je jen málo dotčen mezinárodním cestovním ruchem. Balčik má proslavenou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře. U další menší pláže v jižní části města se nachází tobogan.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko