Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nesebar - informace o letovisku

Nesebar leží asi 30 km severně od Burgasu. V posledních letech se stal cílem mnoha zahraničních turistů. Nesebar je úžasnou kombinací historických památek, čistého moře, velmi levného stravování a spousty možností pro volný čas. Městečko Nesebar se rozkládá podél romantické mořské šíje. Pečlivě udržované domky z 19. století a malebné dlážděné uličky dodávají městečku Nesebar nenapodobitelné kouzlo. K popularitě Nesebru přispívá i fakt, že je vzdálen pouhé 3 km od Slunečného pobřeží.

Nesebar

Starobylé městečko ležící 28 km severně od Burgasu s dlážděnými uličkami a chráněné UNESCO je vhodným místem pro turisty, kteří mají rádi historii a romantiku. Spousta domů z 19. století, kostely a hradby z Byzantské éry dodávají tomuto městečku nebývalou přitažlivost. Často je Nesebar vyhledáván i pro krásnou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře.

Původně trácké město Menabira (někdy se uvádí název Mesenvria) bylo využíváno Řeky a Římany jako přístav. V tomto období zde byly vybudovány kamenné chrámy, veřejné budovy, divadlo a mocné opevnění, z čehož se dodnes zachovalo nemnoho. Skutečného vrcholu své slávy dosáhl Nesebar až v době byzantského impéria, kdy jeho význam jako přístavu vzrostl. Město dokázalo částečně vzdorovat i turecké nadvládě ve středověku, kdy plnilo funkci centra řecké kultury.

Nesebar

Staré jádro města se nachází na poloostrově, který je s pevninou spojen jen úzkou šíjí. U vchodu do starého města vás uvítá dřevěný větrný mlýn. Kromě Archeologického a Etnografického muzea můžete zhlédnout i několik kostelů, např. kostel Krista Pantokrata, kostel Vykupitele, kostel Svatého Štěpána (Sveti Stefan) nebo prostý kostel Sveta Bogorodica, v němž se skrývá krásná sbírka ikon. Za zhlédnutí stojí určitě i starý rybářský přístav nebo zbytky starých hradeb.

Nesebar

V budově starého města nesmíte zapomenout navštívit archeologické muzeum s antickou keramikou a středověkými ikonami. A v neposlední řadě stojí nepochybně za návštěvu mužský klášter sv. Jiří, který vám povypráví legendu o léčivé vodě.

Nesebar je město pouličních malířů, umělců a hudebníků. Na každém rohu najdete kousek kultury, která má opravdu hodně co nabídnout. Můžete zde strávit spokojenou, klidnou dovolenou u moře a také se toulat minulostí mezi neuvěřitelně dochovanou architekturou.  

Sport a zábava

potápění, tenisové kurty, volejbal, pronájem jízdních kol, paragliding, jízda na vodním banánu, pronajmutí vodních kol, vodní lyže, windsurfingu. Zábavní a folklórní programy.

V Nesebaru se nenechejte odradit komercí

V Nesebaru se nenechejte odradit komercí

Kdo touží po dovolené, během které si bude moci do sytosti užívat jak koupání v moři, tak i poznávání jedinečných památek, měl by vyrazit do Nesebaru. Toto bulharské město ležící na pobřeží Černého moře, jehož historie sahá daleko do starověku, bylo pro svou jedinečnost již v roce 1983 zapsáno na Seznam památek světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Za odpočinkem i za poznáním do Nesebaru

Za odpočinkem i za poznáním do Nesebaru

Nesebar je mnohými turisty považováno za vůbec nejpůvabnější město v Bulharsku. Proto téměř každá cestovní kancelář, organizující zájezdy k Černému moři, jeho návštěvu zařazuje jako hlavní bod programu. Ale můžete se sem vypravit i sami, na vlastní pěst a v klidu si vychutnat starobylou atmosféru tohoto kouzelného místa.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko