Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Berkovitza

Berkovitza je malebné místo v západní části pohoří Stará planina. Cílem tohoto místa je v blízké době stát se jedním z hlavních lyžařských středisek v okolí. Město plánuje rozšířit počet sjezdovek (nyní je jedna) a běžkařských tratí. Ubytování tu můžete sehnat v jedné ze tří turistických základen s celkovou kapacitou 100 lůžek.

Berkovica bylo původně prominentní vysokohorské léčebné středisko a tréninkové středisko bulharských zápasníků. Dnes slouží spíše jako východisko do horské oblasti s dominantou Kom. Dostanete se tam ulicí Cyrila a Metoděje až na konec města, kde se dáte doleva prudce do kopce k chatám, které se obě jmenují Kom, ale jsou od sebe vzdáleny 12 km. Obě jsou však vhodnými základnami k výstupu na vrchol Kom, ležící ve výšce 2 016 m n. m. Pravá odbočka vás zavede do zalesněného údolí řeky Berkovska a končí u Chaiduški vodopády, které jsou vyhledávaným výletním místem.

Stará planina

- je nejdelší a nejmohutnější pohoří Bulharska. Její délka je 550 km. Dříve se nazývala od Thráků Chemus a později Balkán. Pohoří se dělí na 3 části: západní, střední a východní. Turisticky nejzajímavější je střední Stará planina. Leží mezi Botevgradským sedlem na západě a sedlem Vratnik na východě. Je charakteristická vysokým holým hřebenem v centrální části, střídajícími se průsmyky a sedly, rozložitými hřebeny, širokými pastvinami a kamenitými svahy. Hory jsou poměrně dobře schůdné. Ve Staré planině je proměnlivé počasí, neboť toto pohoří je klimatickým a vodním předělem země.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko