Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Albena - informace o letovisku

Albena je přímořské letovisko, jehož hlavním trumfem je pláž s čistým bílým pískem a pozvolným vstupem do moře, která je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě. Letovisko Albena se nachází 40 km severně od Varny. Hotelové komplexy leží v přírodní chráněné rezervaci a připomínají pyramidu ze schodů. Tento typ architektury výrazně odlišuje Albenu od jiných letovisek. Hotely v Albeně stojí přímo na pláži nebo jsou rozesety v parcích a zeleni. Většina nabízejí vysoký komfort, má perfektní sportovní zázemí a nabízí bohatý výběr služeb a patří tak k dražším letoviskům. Albenu navštěvují především turisté z Německa, severských zemí a Velké Británie. Pro ty kdo chtějí Albenu navštívit, třeba jen na jeden den a nevadí jim menší komfort, jsou zde i kempy.

Albena leží mezi relativně vysokými kopci a šarm jí dodávají blízké lesy Baltata, vyhlášeny jako chráněná oblast a jsou nazývány podle řeky Batova, která tudy protéká. Architekturu letoviska navrhoval urbanista Walter Gropius. Terasovitá struktura má za cíl, aby návštěvníci byli co nejvíce vystaveni slunečním paprskům. Sever pobřeží je strmý se žlutými pískovci a vápenci - typickými pro tuto oblast. Vápenec byl používán jako hlavní zdroj stavebního materiálu v tomto letovisku. Albena je známá svými květinovými zahradami.

Vstup do moře je pozvolný, takže je vhodným místem pro rodiny s dětmi. Podél pláže je promenáda. Okolní příroda je velmi poutavá. Na pláži jsou sprchy, dětský bazén, tobogán, půjčovna slunečníků, loděk, šlapacích loděk, vodních lyží. Provozuje se zde jachting, widsurfing, hraje se tu tenis, je zde půjčovna kol. Večer se konají diskotéky, noční podniky jsou otevřeny do pozdních nočních hodin. Široká příjemná pláž má čistý písek, a většinou tu nebývá úplně plno. Pláže u letoviska Albena jsou neobvykle široké, totiž 30 až 100 metrů. Moře je mělké, a protože je zde v zálivu, tak i dost teplé. Na konci příboje je hodně mušlí. Vzhledem k movitějším turistům tu atrakce jako windsurfing nebo školy potápění mají dost zájemců.

Albena je známá také svým balneoprogramem, specializujícím se především na nemoci pohybového ústrojí a kožní nemoci. Balneoprogram využívá kvalitního moderního zázemí. K dispozici vám tu budou špičkoví terapeuti, stejně jako specializovaní lékaři. Svým klientům zajišťují nejlepší péči na vysoké evropské úrovni. Pro své klimatické podmínky krásnou pláž a čisté moře je Albena oblíbená hlavně u rodin s malými dětmi a seniorů, kteří mohou využít naší nabídky a zúčastnit se seniorských programů před a po sezoně za příznivé ceny.

Zajímavosti

Blízká vesnice Obrochishte se svým dobře zachovaným opevněním, které je datováno do času Otomanské říše. Další blízká vesnička Kranevo se zbytky starověkých opevnění užívaných v římských časech a ve středověku. Pobřeží mezi Albenou a Kranevem je neuvěřitelně malebné - příkré stěny a útesy.

Fakultativní výlety

Oblíbené jsou i výlety do blízkého Balčiku a jeho botanické zahrady a u dětí hlavně výlet do Varny s návštěvou Delfinária. Dopravu ve středisku zajišťuje minivláček, funguje pravidelné autobusové spojení se Zlatými Písky, Varnou a Dobričem.

- Varna: ochutnávka vín + nákupy, Balčik – Kaliakra.
- Projíždka po zajímavostech džípy
- Projížďka jachtou
- Nesebar, Burgas, Istanbul (jedno nebo dvoudenní)

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko