Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slunečné pobřeží - informace o letovisku

Název Slunečné pobřeží nese největší bulharské letovisko, rozkládající se na Černomořské riviéře, asi 40 km severně od Burgasu. Může se pochlubit širokými a téměř nekonečnými písčitými plážemi, které jsou lemovány zástavbou vysokých hotelů. Slunečné pobřeží bylo již za socialismu nejnavštěvovanějším přímořským letoviskem československých turistů.

Letovisko Slunečné pobřeží se začalo budovat okolo roku 1965, další kolo výstavby pak následovalo někdy v 90. letech 20. století. Dobou vzniku i charakterem zástavby připomíná toto středisko Zlaté Písky – další bulharské letovisko ležící ale severně od Varny. Stejně jako kdysi, i dnes je mezi českými turisty Slunečné pobřeží velmi oblíbeno, protože nabízí kvalitní služby, příznivé ceny, moře a slunečné dny. Využívat zde můžete více jak 150 stravovacích a zábavních zařízení, široká je rovněž nabídka nejrůznějších sportů.

Hotelová zástavba však bohužel dodnes vypadá jako za éry socialismu, mnohé hotely připomínají klasické paneláky na sídlištích. Zub času je patrný také na místních parcích a veřejných prostranstvích. Jsou ovšem budovány i nové moderní a luxusní hotely, apartmány a vily, které letovisku dodávají nový šmrnc. Rozpadlé chodníky jsou postupně nahrazovány novou perfektní dlažbou. Tento estetický nedostatek se dá odpustit, protože jinak je Slunečné pobřeží přímořským letoviskem se vším všudy. Slunečné pobřeží je tak i přesto jednou z nejznámějších a nejvyhledávanějších hotelových a rekreačních lokalit v Bulharsku u Černého moře.

Během hlavní letní sezóny se ze Slunečného pobřeží stává rušné turistické město, které má rozvinutou turistickou infrastrukturu. Nabízí vše, co by návštěvníci během své dovolené mohli potřebovat. Najdete zde minimarkety, obchody se suvenýry, lékárny, turistické informační centrum, banku, poštu nebo třeba polikliniku. Večer si pak můžete užívat v místních barech, kavárnách, nočních klubech, diskotékách nebo si zajít na nějakou lahůdku do vybrané restaurace.

Pláž lemující Slunečné pobřeží je více než 7 km dlouhá a je omývána čistým a teplým Černým mořem. Rodiče jistě velmi ocení pozvolně se svažující mořské dno u pobřeží, díky kterému mohou v moři dovádět i jejich ratolesti. Pláž je udržovaná a nabízí dostatečné zázemí v podobě kabinek na převlékání, sprch a toalet. V nabídce jsou také služby potřebné k příjemně strávenému odpočinku, jako jsou například půjčovny slunečníků, lehátek, vodních kol, nebo vodních lyží. Některé hotely tyto plážové služby zajišťují svým klientům zdarma. Pro děti bylo na pláži vybudováno mnoho atrakcí, jako jsou skluzavky, houpačky, bazény a spousta dalšího.

Dovolenou na Slunečném pobřeží si můžete zpestřit nejrůznějšími druhy sportu. Na moři se nabízí surfing či jachting, můžete si půjčit vodní lyže anebo skútry, věnovat se paraglidingu, anebo vyjet na okružní plavbu člunem. Skvělé sportovní vyžití se však nabízí i na souši. Na své si zde přijdou tenisté, fotbalisté, nebo volejbalisté. Rodiny s dětmi pak mohou podniknout vyjížďku na koních, projížďku drožkou po městě, vydat se na pěší výlet do blízkého Nesebaru nebo se zúčastnit plavby lodí kolem pobřeží. Nechybí ani možnost zahrát si minigolf, svézt se na malých elektrických koloběžkách, nebo v turistickém vláčku.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Bulharsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Bulharsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko